Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Le Parkour
09-06-2010, 01:23 AM
Le Parkour
Od kilku lat trenuję Le Parkour, w Polsce mało znany sport extremalny polegający na szybkim i płynnym przemieszczaniu się pomiędzy punktem A i B. Troszkę się opuściłem w ostatnim czasie, ponieważ sporo czasu poświęcam na Youtube i inne swoje projekty, ale jak tylko mi się uda zwerbować kogoś kto zgodzi się być operatorem kamery to postaram się zmontować wideo z moim udziałem Smile Poniżej kilka informacji zaczerpniętych z Wiki.
Cytat:Le parkour (wymowa: [paʁˈkuʁ]; często skracane do PK) bądź l'art du déplacement (fr. sztuka przemieszczania się) – pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej. Za twórcę parkour uznaje się Davida Belle'a.
Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najefektywniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca parkour to traceur (rodzaj żeński: traceuse).
Często bywa mylony z freerunem, wielu ludzi uważa się za uprawiających parkour, gdy tak naprawdę trenują freerun.
Cytat:Nazwa "parkour" to neologizm stworzony w 1998 roku przez przyjaciela Davida Belle'a – Huberta Koundé[1]. Pochodzi od francuskiego słowa parcours – trasa, droga, przebieg. To z kolei wywodzi się z łacińskiego percursus[2].
Parkour to nie luźny zbiór pojedynczych technik, należy go rozpatrywać jako całość biegu (flow). Nie należą do niego również (choć bywają do niego zaliczane) rozmaite techniki akrobatyczne, takie jak salta.

[Obrazek: sig1.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-14-2010, 07:47 PM
RE: Le Parkour
Wiedziaaaałem, że o tym napiszesz ;P Jak już wcześniej mówiłem - nie rób tego w domu ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-26-2010, 12:32 AM
RE: Le Parkour
Ciocia Wiki trochę kłamię. W Parkour nie chodzi o efektowne przemieszczanie się. W Parkour przede wszystkim liczy się bezpieczne przemieszczanie, a potem szybkie. Ideologia Parkour mówi, ze jak nie umiemy pewnych technik i wyczynów to musimy z nich zrezygnować. Nie robimy nic czego nie jesteśmy na 100% pewni. Dla mnie Parkour to nie tylko forma aktywności fizycznej, lecz sposób życia.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

KontaktV-log.pl - Pierwszy portal polskich vloggerówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS