V-log.pl - Forum vlogerów

Pełna wersja: Le Parkour
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od kilku lat trenuję Le Parkour, w Polsce mało znany sport extremalny polegający na szybkim i płynnym przemieszczaniu się pomiędzy punktem A i B. Troszkę się opuściłem w ostatnim czasie, ponieważ sporo czasu poświęcam na Youtube i inne swoje projekty, ale jak tylko mi się uda zwerbować kogoś kto zgodzi się być operatorem kamery to postaram się zmontować wideo z moim udziałem Smile Poniżej kilka informacji zaczerpniętych z Wiki.
Cytat:Le parkour (wymowa: [paʁˈkuʁ]; często skracane do PK) bądź l'art du déplacement (fr. sztuka przemieszczania się) – pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej. Za twórcę parkour uznaje się Davida Belle'a.
Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najefektywniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca parkour to traceur (rodzaj żeński: traceuse).
Często bywa mylony z freerunem, wielu ludzi uważa się za uprawiających parkour, gdy tak naprawdę trenują freerun.
Cytat:Nazwa "parkour" to neologizm stworzony w 1998 roku przez przyjaciela Davida Belle'a – Huberta Koundé[1]. Pochodzi od francuskiego słowa parcours – trasa, droga, przebieg. To z kolei wywodzi się z łacińskiego percursus[2].
Parkour to nie luźny zbiór pojedynczych technik, należy go rozpatrywać jako całość biegu (flow). Nie należą do niego również (choć bywają do niego zaliczane) rozmaite techniki akrobatyczne, takie jak salta.
Wiedziaaaałem, że o tym napiszesz ;P Jak już wcześniej mówiłem - nie rób tego w domu ;P
Ciocia Wiki trochę kłamię. W Parkour nie chodzi o efektowne przemieszczanie się. W Parkour przede wszystkim liczy się bezpieczne przemieszczanie, a potem szybkie. Ideologia Parkour mówi, ze jak nie umiemy pewnych technik i wyczynów to musimy z nich zrezygnować. Nie robimy nic czego nie jesteśmy na 100% pewni. Dla mnie Parkour to nie tylko forma aktywności fizycznej, lecz sposób życia.
Przekierowanie